שאלות נפוצות על הדברה

שאלות נפוצות על הדברה

הוראות לפני כניסה לבית לאחר הדברה

מועד הכניסה לבית תלוי במספר גורמים:

לאנשים רגישים חולי אסטמה, תינוקות, מבוגרים, כניסה לבית תתאפשר לאחר 6 שעות, לאנשים בריאים ללא רגישות תתאפשר הכניסה לאחר שעתיים בלבד. כשמדובר בחיות מחמד לדוגמת חתולים, כלבים, אוגרים ותוכים, צריך לדאוג להוציאם למשך בין 6-8 שעות, ולרחוץ את הרצפה לפני חזרתם הביתה. בהדברת מכרסמים אין צורך לצאת מהבית.

מתי אפשר לשטוף את הבית ואיך מתנהגים לאחר הדברה?

מומלץ להשאיר חלונות פתוחים בזמן התהליך. לאחר חזרה לבית ובמידה ויש בעלי חיים, יש לנגב את הרצפה בסמרטוט יבש. לאחר יומיים יש לנקות את הבית עם כפפות גומי וסמרטוט לח.

אלו הכנות מקדימות יש לבצע לפני ריסוס והדברת נמלים, ג'וקים ומזיקים נוספים?

Banner-1200-300-01

1. כאשר ישנם תיקנים בתוך הארונות (במטבח למשל), יש לפנות את המיכלים, האריזות והכלים. יש לבדוק כדי לראות שאין בהם תיקנים ולרוקן את תכולתם במידת הצורך. כאשר ישנם תיקנים רק ברחבי הבית ולא בארונות, יש לפנות את רק את הארונות מתחת לכיורים.

2. הדברת נמלים היא עבודה מאוד יסודית – טרם ביצועה, יש לפנות מגירות וארונות מבגדים, כלים, קונטיינרים, מברשות, משחות וכלי אוכל. לאחר התהליך, מומלץ מאוד לסתום ב"רובע" פתחים בשיש, בחיפויים ובמרזבים.

3. במהלך הדברת עכברים, ניתן להישאר בבית ואין צורך לבצע הכנות מיוחדות. העבודה מתבצעת בשני שלבים: פיזור פיתיונות ברחבי הבית במלכודות האכלה ואיסוף המלכודות לאחר מספר ימים.

4. במהלך הדברת וריסוס פרעושים וקרציות, ריצפת הבית תכוסה לחלוטין בחומר, ולכן יש לנקות ביסודיות מיטות, שטיחים וספות על ידי שאיבת אבק, ניגוב וכיבוס ריפודים ומצעים.

5. הדברת כיני יונים תתבצע באופן יסודי ברחבי הבית – במיטות ובמזרנים, ברצפה, בקירות, בכלים ובכל הרהיטים. כמו כן, על תושבי הבית לפנות לרופא לקבלת תכשיר מתאים לגוף ולשיער.

6. הדברת קרדית האבק היא מאוד ספציפית – יבוצע ריסוס בעשן בספות, במיטות, בסדינים, בבדים ובסדינים. במקביל, יש לכבס את הבגדים והסדינים בהרתחה כדי לבצע חיטוי מלא.

7. תהליך הדברת פשפש המיטה יבוצע ברהיטי ומיטות עץ, מאחורי שקעי חשמל ומתחת לתמונות על הקיר. יש להרתיח מצעים וכלי מיטה לחיטוי.

 מידע נוסף

אנשים לא תמיד מבינים, שלא באשמתם, שיש הרבה סוגים של חומרים. לא תמיד מה שמתאים להדברה של נמלים לדוגמא יתאים גם לפשפשים או תיקנים וכך ההפך.

הסוג הנפוץ ביותר יותר בבתים הוא בדרך כלל הדברה של נמלים, יתושים, או ג'וקים בארץ יש דרישה נמוכה לריסוס של טרמיטים לדוגמה.

מה שאנשים לא יודעים הוא שכאשר הם רוכשים עצי דק או פרקטים עצים אלו עברו תהליך למניעת טרמיטים.

כיצד תמנעו מכת נמלים בבית או ג'וקים? ובכן יש מספר דברים שיש לעשות כפועלת מנע:

כאשר מדובר ביתושים רצוי לנקז מים עומדים אם בדליים או בכל דבר אחר.

בנמלים מעט קשה יותר, הנמלים קטנות ויכולות להגיע לכל פירור של אוכל אך בכל זאת תוכלו לאטום אוכל חשוף ולרסס מחוץ לבית במחילות ובפתחים שונים.

ג'וקים – גם אם מדובר בכמות קטנה יש למנוע זאת על ידי אוורור של ארונות שמכילים ציוד ובגדים.

בכל פעם שאתם מכניסים קרטונים שמכילים דברים, ציוד חשמלי או ארונות רצוי לפתוח ולוודא שאין ג'וקים.

הדברה מחוץ לבית היא באחריות הרשות המקומית ויש לפנות אליהם בכל מפגע של מים עומדים או אם מדובר במכרסמים כגון עכברים וחולדות.

בתוך הבתים היא פרטית כמובן וקיימים סוגים שונים של חומרים. אם אתם מדבירים בבית בצורה עצמאית רצוי לקנות חומרים שמותרים לשימוש לאנשים פרטיים שלא עברו הסמכה כלשהי.

חומרים אלו הם בעלי אחוז רעלים קטן יותר והסיכוי שיפגעו בבני אדם קטן יותר. הריסוס הביתי נעשה באופן עצמאי עם תכשירי הדברה אותם ניתן לרכוש בחנויות, או על ידי חברות מקצועיות.

הדברה מקצועית עמידה הרבה יותר וממשיכה להרחיק חרקים וג'וקים במשך זמן ממושך יותר. היא עמידה במידה מסוימת בפני מים כך שאפשר לשטוף ולנקות את האזורים שטופלו. חומרים שנמכרים בחנויות אינם מגלים עמידות כזו.

המסקנה הנובעת היא שחומרי הדברה מסוכנים ומי שממשתמש בהם רצוי שיהיה מדביר מוסמך שגם ישתמש בחומרים איכותיים יותר ונכונים וגם הסיכון להיפגע מהם ימנע.

תפריט נגישות

Call Now Button